doust
18 بهمن 1401 - 18:01

آغاز احداث ۴۰۰۰ واحد مسکونی ویژه پرسنل آتش‌نشانی شهر تهران

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از احداث ۴ هزار واحد مسکونی ویژه پرسنل این مجموعه خبر داد و گفت: ان‌شاءالله این واحدها در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه احداث و بر اساس اولویت‌ها به نیروهای آتش‌نشانی واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قدرت‌الله محمدی در آیین عملیات اجرایی احداث 10 هزار و 500 واحد مسکونی در قالب بیست و ششمین رویداد امید و افتخار که عصر امروز با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، محمود صارمی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران و سید مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران و تورج فرهادی شهردار منطقه 19 برگزار شد با اشاره به نگاه ویژه شهردار تهران به رفع مشکلات انبوه شده پرسنل آتش‌نشانی اظهار کرد: بنده از خردادماه سال 1401 در سازمان آتش‌نشانی حضور پیدا کردم و با تاکید شهردار تهران اقدامات لازم را برای حل مشکلات فراوان و انباشته شده در حوزه معیشت پرسنل در دستور کار قرار دادم.

وی با اشاره به شناسایی 18 چالش و نگرانی خانواده بزرگ آتش‌نشانان گفت: شاه‌کلید و حل همه مشکلات به حوزه مسکن کارکنان بر می‌گشت و بر اساس آماری که جمع‌آوری شده بود از 5 هزار و 300 پرسنل نیروی آتش‌نشانی، 4 هزار نفر بدون مسکن هستند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده پرسنل آتش‌نشانی در حوزه مسکن تصریح کرد: اکثریت این افراد در حاشیه شهر تهران اقدام به اجاره و رهن مسکن کرده‌اند و تقریبا بالغ بر یک‌سوم از حقوق دریافتی خود را باید در بخش مسکن هزینه کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی  گفت: بر همین اساس با توجه به تاکید رئیس جمهور در هفتم مهرماه روز آتش‌نشان و تاکید شهردار تهران، کارگروه جهادی مسکن در سازمان آتش‌نشانی شکل گرفت و بر همین اساس احداث 4 هزار واحد مسکونی ویژه کارکنان آتش‌نشانی در دستور کار قرار گرفت.

محمدی گفت: ان‌شاءالله این تعداد واحد مسکونی در یک بازه زمانی 18 ماهه احداث و در اختیار نیروهای آتش‌نشانی و بر اساس اولویت‌بندی و بدون هرگونه سفارش واگذار خواهد شد.

وی گفت: واحدهای احداث شده بر اساس اولویت و طبق سنوات و سابقه کار به نیروهای آتش‌نشان واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025575