doust
18 بهمن 1401 - 17:07

۲۹ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل مشهد اضافه شد

مشهد ـ هم‌زمان با دهه مبارک فجر از ۲۹ دستگاه اتوبوس درون‌شهری با حضور سرپرست شهرداری مشهد و جمعی از مدیران و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد اصغری ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از ۲۹ دستگاه اتوبوس جدید و بازگشایی محور شهیدمحبی و بهسازی محور رسالت، اظهار کرد: توفیق این را داشتم که در دوران خدمت، در مناطقی که موسوم به حاشیه شهر است خدمت کنم و شاید بهترین دوران خدمت زمانی بود که با مردمی صمیمی، خونگرم، کم توقع و وفادار که خواسته‌های معقولی نیز دارند؛ گذراندم و همچنان با برخی در آنان در ارتباط هستم.

سرپرست شهرداری مشهد ادامه داد: یکی از مشخصه‌های بافت ناکارآمد شهری، نفوذناپذیری است به این معنا که تردد و ترافیک در بسیاری از مناطق کم‌برخوردار زیاد و عرض معابر کم است.

وی تصریح کرد: توجه به حاشیه شهر از منویات مقام معظم رهبری است و در شهر مشهد نیز نماینده ایشان، آیت‌الله علم‌الهدی، تأکیدات فراوانی بر این موضوع دارند.

اصغری بیان کرد: بنا بر تاکید شورای ششم نسبت به ساماندهی، توانمندسازی و بازآفرینی این محدوده‌های شهری، اقدامات خوبی توسط شهرداری رقم خورده است؛ همچنین سازمان بازآفرینی نیز پروژه‌های زودبازده را تعریف کرده که فاز دوم آن در حال بررسی است.

عمر ناگاون اتوبوسرانی با اضافه شدن اتوبوس‌های دیگر کاهش می‌یابد

در این مراسم منبتی، معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز با بیان اینکه ۲۹ دستگاه اتوبوس، یکی دیگر از اقدامات مهم بود و امیدواریم برای شهر مشهد گره‌گشا باشد، اظهار کرد: عمر ناوگان اتوبوس‌رانی با اضافه‌شدن اتوبوس‌های دیگر کاهش پیدا خواهد کرد.

به گفته معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، بیش از ۱۷۰۰ دستگاه اتوبوس در بیش از ۱۶۰ خط مشغول به فعالیت هستند که تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در طول روز جابه‌جا می‌شوند.

وی ادامه داد: تعداد ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از اوایل سال جدید به ناوگان اضافه می‌شود که ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و ۱۰۰ دستگاه میدل‌باس است. ۱۵۰ میلیارد تومان نیز اعتبار تأمین این ۲۹ دستگاه اتوبوس است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025419